עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

נולדתי בקיבוץ דתי, להורים יוצאי גרמניה, שקראו לי אסנת כי נולדתי קרוב לפרשת "מקץ", ששם מוזכרת אסנת, אשת יוסף. כל ההקדמה הזו מובאת כדי להסביר, ששמי נהגה בA, כפי שקבע אבן שושן.....ובכל מקרה, מגיל קטן נקראתי אסי, ונעים מאד להכיר.
יש באמתחתי תארים אקדמיים, עסקתי בעבודות מעניינות, אבל חיי באמריקה העמידו את האימהות במרכז מעייניי. אני אמא לשתי בנות, נשים צעירות, ולבן מתבגר, ונשואה כ-30 שנה לאביהם היקר. לפני חמש שנים חזרתי לגור בישראל לאחר עשרים ואחת שנים בהן חייתי בארה''ב, ומאז אני חיה בזוגיות ובאמהות מפוצלת בין היבשות. את כל הסיפורים שמאחורי התקציר , סיפורי נשיות, אמהות, הגירה ועוד , אני משתפת בבלוג הזה. החיים הוגשו לי בסוג של בופה, טעימות מהמון מצבים והתנסויות, ומעל כל אלה אני בוחרת לחייך אל החיים ואיתם, ומקווה שגם אתכם. להתראות.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
נושאים

חומה, חמאה ויום כיפור

11/10/2016 16:25
Assi Berman Dayan
יום כיפור, חשבון נפש

 

על שפת הים בסתיו אין מחיצות. החול, חולי כתמיד אך נקי מעט יותר. מיעוט האנשים על החוף נותן לשאון הגלים את מלא התהודה, והרוח שנושבת בפנים נעימה, ומרגיעה את הסערות הפנימיות. ירדתי אל הים כדי לשמוע את הנפש, להתרחק ולהקשיב. אין מה להתעלם מתחושת "הימים הנוראים" האלה, כשלעיתים נדמה שהעצבים האישיים והציבוריים חשופים מתמיד. הבלנד הזה, בין הצורך להתנקות ולהתנצל ובין הפגיעות והרגישות שנדמה לי שעוטפת אותי ואת האנשים שמסביבי. אולי זה מיקום הירח, המתקרב למקום שבו הוא נגלה לעינינו במלוא המעגל המושלם שלו וכמו משקף לנו את אי-מושלמותינו? אולי זה הקמפיין המוצלח מידי בן אלפי שנים שקורא לנו לנבור בננבכי נשמה ולרוקן את כיסי הסודות וההדחקות.

ביום הזה, יום חשבון הנפש והסליחות, יום שבו מתחוורות אמיתות שונות, ביום הזה אני מזכירה לעצמי את מה שכבר למדתי מזמן. בחיינו אנחנו נתקלים לעיתם בקשיים, בחומות בצורות שנראות כמחסומים בלתי עבירים. אם נניח למאמצים לזמן מסויים, אם נירגע וננשום, ואפילו נרפה את הלחץ, או אז, סביר לקוות, יום אחד תתרכך החומה ותהיה כחמאה. באותו הרגע, מעבר לקושי יאירו לנו קרני שמש מלטפות ומבטיחות.

מוסיפה להאמין ולקוות, לחייך ולחפש את הטוב. אז, שנה טובה ושנחתם כולנו בספר החיים הטובים והמאושרים!

 

רות.Do what I wantIM AL
yosi
13/10/2016 21:19
גם אני הייתי בים ומזדהה עם שעל לבך.....
IM AL
16/10/2016 22:21
גם אני ,,,
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: