עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

נולדתי בקיבוץ דתי, להורים יוצאי גרמניה, שקראו לי אסנת כי נולדתי קרוב לפרשת "מקץ", ששם מוזכרת אסנת, אשת יוסף. כל ההקדמה הזו מובאת כדי להסביר, ששמי נהגה בA, כפי שקבע אבן שושן.....ובכל מקרה, מגיל קטן נקראתי אסי, ונעים מאד להכיר.
יש באמתחתי תארים אקדמיים, עסקתי בעבודות מעניינות, אבל חיי באמריקה העמידו את האימהות במרכז מעייניי. אני אמא לשתי בנות, נשים צעירות, ולבן מתבגר, ונשואה כ-30 שנה לאביהם היקר. לפני חמש שנים חזרתי לגור בישראל לאחר עשרים ואחת שנים בהן חייתי בארה''ב, ומאז אני חיה בזוגיות ובאמהות מפוצלת בין היבשות. את כל הסיפורים שמאחורי התקציר , סיפורי נשיות, אמהות, הגירה ועוד , אני משתפת בבלוג הזה. החיים הוגשו לי בסוג של בופה, טעימות מהמון מצבים והתנסויות, ומעל כל אלה אני בוחרת לחייך אל החיים ואיתם, ומקווה שגם אתכם. להתראות.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
נושאים

יום הולדת, 8 בדצמבר 2017

08/12/2017 07:11
Assi Berman Dayan
יום הולדת


רגעים לפני הרישמיות שבלוח השנה, היום הזה שבו את לעולם חוזרת לרגע בו הגחת לאוויר העולם ופרצת בבכייך הראשון, בכי קולני שהצהיר, אני פה, אני נושמת, אני קיימת. ואני יושבת מול מקלדת, מהגגת את בליל מחשבותיי שמתערבלות בראשי, בליבי, בקרבי, כי מגיע הגיל הזה, שבו המחשבות טוות קוריהן בתוך הגוף, והנפש כולה שזורה בו.

אני מסתכלת לאחור, אוספת אהבות, שמחות, חיוכים, ובוחרת לנצור אותם, לשמוט את הכאבים, את העגום, ולהמשיך עם הטוב שבאמתחתי אל העתיד הפרוש לפניי. וכשבהליכה מהירה אני פוסעת לעוד שנה, מסדרת נשימותיי, נושמת את סדרי חיי, אני עובדת על צמצום חסימות והעשרת אפשרויות ואופקים.

חיה בין שתי יבשות, שני בתים, אהובי נפשי מחולקים ביניהן, ואני, בתמרוניי לשמור את כולם מחוברים בליבם ובהוויתם, שזורים יחדיו בחוט הזהב הרקום בין כולנו, חשה לא אחת שאני מפוזרת- מפוצלת רגשית.

מודעת לכך, שמחר אהיה מעורפלת בתוך תחושת יום ההולדת שתמיד קיימת בי, כשמעין דוק מרחף על נשמתי עד לכוסית היין הראשונה, עד לרגע השחרור הרגשי, שבו אני מצליחה להתחבר לחוליה החדשה של שרשרת חיי, ומתחילה להתרגל לנקוב בגיל החדש, ומצליחה לחייך את תחושת ה" הופ, הופ, טרללה, גדלתי בשנה.....".

ומשום כך, מאחלת לעצמי היום את שנת ההתרגשות וההתחדשות, זו שמתחילה בשישי בלועזי ובראשון בעברי, שני תאריכים הכרוכים זה בזה לעד אצל יוצאי המגדר. מאחלת לעצמי את היכולת האמיתית להנות מהאושר, מהטוב, מהאהבה. מאחלת, שאוכל לפרגן לעצמי להבין שזכיתי אבל גם שזיכיתי, שמותר לי לחבק את האושר והאהבה וגם להתרפק ולהעטף בהם.

ומברכת את התינוקת הזו שנולדה ביום חורף אחד רחוק, להורים מבוגרים ואחים מופתעים( ואולי גם קצת נבוכים), שתנשום את נשימותיה, ותיעזר בכוחן להגמיש עוד שריר, לפרוץ עוד מחסום רגשי, לצלוח עוד מהמורת חוסר בטחון מעכבת. מאחלת לעצמי את השמחה מהפרטים הזעירים ומהתמונה כולה, ומברכת על הדרך את אהובי נפשי שאהבתם היא, ללא מליצות, השמש והאור של חיי.

אז, לחיי כולנו, בהנאה, באהבה עצמית ובאהבת הזולת, בחיוך, בצחוק, באופטימיות ובתקווה, בבריאות, בחמלה, בהודיה גדולה על היש, על הנמצא ועל מה שלא. על המתנות שאיתי ועל אלה שמתהוות. . . ושבתוך כל הסערות החיצוניות נצליח ליצור אי של מזל, של טוב, של שלום ואחווה.

 

 

רוחלה יהב
13/12/2017 15:44
מדהים אסי כל כך מדוייק ומרגש
Assi Berman Dayan
18/12/2017 12:02
תודה לך, רוחלה יקרה, כיף לשמוע ממך:)
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: